مبل کریمی قلب تپنده فوتسال استان البرز

   
   

 


 

آخرین اخبار آکادمی باشگاه

جدول بازیها

 

جدول لیگ دسته اول گروه الف

ردهتیم هابازیامتیاز
1 لبنیات ارژن شیراز 14 32
2 سن ایچ ساوه 14 24
3 آتلیه طهران قم 14 24
4 پاس قوامین تهران 14 21
5 مبل کریمی البرز 14 18
6 استقلال ماهشهر  14 16
7 شهروند نکا 14 12
8 شهروند کاشان 14 6

 


لیگ دسته اول امید گروه یک

ردهتیم هابازیبردامتیاز
1 کوچک تبار قزوین 4 4 12
2 لبنیات ارژن شیراز 4 3 9
3 مبل کریمی البرز 4 1 4
4 سرخ پوشان همدان  4 1 4
5 علم و صنعت امشهد 4 0 0

 

 

آخرین اخبار باشگاه

شروع تمرینات باشگاه فوتسال مبل کریمی البرز در سال 1396

شروع تمرینات باشگاه فوتسال مبل کریمی البرز در سال 1396

باسلام وصلوات برمحمد و آل محمد  باشگاه مبل کریمی در ششمین سال حضور پررنگ در فوتسال استان البرز و ...

برنامه مسابقات لیگ 1

اوقات شرعی

آیین نامه نقل و انتقالات

باشگاه ورزشی مبل کریمی  البرز                 FC KARIMI

طبق آیین نامه مقررات نقل انتقال بازیکنان فدرسیوان فوتبال جمهمری اسلامی ایران

                         

                  

                                                          فصل اول : وضعیت بازیکنان 

ماده 3: تعیین وضعیت بازیکنان حرفه ای یا آماتوری


1-بازیکنانی که در فوتسال سازمان یافته مشارکت میکنند یا حرفه ای هستند یا آماتور

2-یک بازیکن حرفه ای بازیکنی است که حتما دارای قرارداد کتبی با یک باشگاه بوده و پرداختی که بابت فعالیت های فوتسالی اش به او اختصاص می یابد بیش از هزینه هایی است  که به طور موثری متحمل می شود سایر بازیکنان صرفنظر از وجود یا عدم قرارداد به عنوان بازیکن آماتور در نظر گرفته می شوند و وجوه دریافتی بازیکن آماتور منحصرا حق ایاب و ذهاب و البسه و تغذیه وی را تامین می کند و در حد هزینه های اوست .

 

ماده 4:اکتساب مجدد وضعیت آماتوری

1-بازیکنی که به عنوان بازیکن حرفه ای ثبت شده است نمی تواند دوباره به عنوان بازیکن  آماتور ثبت شود مگر آنکه 30 روز از آخرین بازی او به عنوان بازیکن حرفه ای گذشته باشد .

2-پس از بازگذشتن بازیکن به وضعیت آماتور هیچ گونه حق الزحمه ای به بازیکن پرداخت نمی شود .اگر بازیکنی کمتر از 30 ماه بعد از آنکه به عنوان بازیکن آماتور ثبت شد مجددا به عنوان بازیکن حرفه ای ثبت شود باشگاه جدید او باید بر اساس ماده 10 حق پرورش بازیکن را پرداخت نماید .

 

ماده 5: پایان دادن به فعالیت بازیکن (خداحافظی)

الف-بازیکن حرفه ای یا آماتور که بعد از پایان قراردادش  به فعالیت فوتبالی خود خاتمه دهد (خداحافظی نماید )باید وضعیت او در فدراسیونی که آخرین باشگاهش متعلق به آن بوده است به مدت 30ماه ثبت شده باقی بماند .

ب-این دوره زمانی از آخرین بازی بازیکن برای باشگاهش انجام داده است آغاز می شود .

 

ماده 6 : بازیکن تحت قرارداد

هر بازیکن حرفه ای که با یکی از باشگاه های داخل در سطح کشور یا خارج از کشور قرارداد معتبر داشته باشد بازیکن تحت قرارداد شناخته می شود .

 

ماده 7 : بازیکن های ثبت نام نشده و فاقد قرارداد

بازیکنی که قراردادش در باشگاه ثبت نگردیده و نام او در فهرست بازیکنان تیم به سازمان لیگ اعلام نشده و در بازی رسمی شرکت می کند به صورت غیر قانونی بازی کرده در این صورت حسب آئین نامه انضباطی جرایم با محدودیت هایی برای بازیکن و باشگاه متخلف اعمال می شود . اما چنانچه تشکیلات و مقامات رسمی مسابقه مرتکب اشتباه شده باشند طبق نظر شورای حل اختلاف عمل خواهد شد .

 

ماده 8 : بازیکن آزاد

بازیکن آزاد بازیکنی است که :

1-تحت قرارداد هیچ باشگاه داخلی یا خارجی نباشد .

2-مدت قرارداد ش پایان یافته باشد

3-به طور منصفانه یا بدلیل موجه یا دلیل موجه ورزشی قرارداد وی فسخ گردیده باشد .

4-با رای هیات منصفه یا کمیته وضعیت بازیکنان رد یا ابطال شده باشد .

ماده 9: ارائه فهرست بازیکنان ثبت شده

1-در پایان فرصت نقل و انتقالات و در زمانی که بعنوان آخرین فرجه زمانی اعلام میشود ،باشگاه ها باید اسامی بازیکنان ثبت شده را در فرم مخصوصی که سازمان لیگ در اختیار آن ها قرارداده و بدون قلم خوردگی و به همراه یک نسخه از قرارداد منعقده فیمایبن خود و هریک از بازیکنان را که به تایید هئیت  فوتسال استان مربوطه رسیده به سازمان لیگ تسلیم نماید .سازمان لیگ صلاحیت بررسی قرارداد ها و هرگونه متمم قراردادی و یا توافقات اضافه ثبت شده را  دارد .

 

ماده 10: حق آموزش

حق آموزش شامل 20 درصد از مبلغ قراردادی است که بازیکن با باشگاه جدید منعقد نموده که مقررات آن به شرح زیر است :

1-اگر باشگاهی بدون دلیل موجه با بازیکن فسخ قرارداد کرده مشمول دریافت حق آموزش نخواهد بود .

2-اگر بازیکن به عنوان بازیکن آماتور به ثبت برسد مشمول پرداخت حق آموزش نمی باشد

3-حق آموزش باید حداگثر تا 30 روز بعد از عقد قرارداد با باشگاه جدید باید پرداخت شود .

4-مسئولیت پرداخت حق آموزش به عهده باشگاه جدید است .

 

ماده 11: اعتبار محرومیت های انضباطی قبلی

هر محرومیت انضباطی که برای یک بازیکن پیش از انتقالش به باشگاه دیگر در نظر گرفته شده ولی همچنان در حال اجراست باید توسط باشگاه قدیم به باشگاه جدید اعلام شود و باشگاه جدید ملزم به اجرای محرومیت مذکور تا پایان آن می باشد .

 

                            

                                                                            فصل دوم : کارگزاران

 

ماده 12 :کارگزاران بازیکنان

1-هر بازیکن می تواند با کارگزاران بین المللی یا ملی داخلی که دارا ی مجوز از فدراسیون فوتسال هستند پیمانی امضاء نماید تا قادر باشد در حین امضاء قرارداد با باشگاه از مشاوره آنها استفاده نماید بدیهی است در صورت وجود کارگزار یا وکیل ، وی نیز باید قرارداد های فی مابین باشگاه و بازیکن را امضاء نماید .

2-قرارداد بین بازیکن و کارگزار و درصدی که باید از سوی بازیکن به کارگزار پرداخت شود باید در قرارداد  دیگری تنظیم و پس از تایید توسط فدراسیون یک نسخه آن به کمیته وضعیت بازیکنان ارایه گردد .

3- رابطه بازیکنان با کارگزاران بین المللی تابع مقررات فیفا و با کارگزاران ملی و داخلی تابع آئین نامه و  مقررات داخلی است .

4-برای مبارزه با نفوذ دلال و پدیده واسطه گری هیچ فردی یا موسسه ای به عنوان نماینده یا وکیل یا مدیر برنامه بازیکنان بجز کارگزاران بین الملی و ملی حق مذاکره با باشگاه ها و بازیکنان را نداشته و در صورت وقوع چنین اتفاقی بازیکن از حق نقل و انتقال جاری تا دوره نقل و انتقالات بعدی محروم و مراتب جهت بررسی و اخذ تصمیم به مبادی ذی ربط ارجاع می شود .

5-فدراسیون فوتسال موظف است نسبت به تهیه و اعلام لیست کارگزاران نقل و انتقالات ملی و بین المللی یک ماه قبل از شروع مهلت نقل و انتقالات اقدام نمایند .

 

                                                               فصل سوم : محدودیت و زمان نقل و انتقالات

 

ماده 13: مهلت نقل و انتقالات بازیکنان فوتسال

مهلت نقل و انتقالات در یک فصل ( که توسط فدراسیون یا سازمان لیگ مشخص و به اطلاع فیفا رسیده است )  از یک روز بعد از خاتمه فصل فوتسال تا 15 روز قبل از شروع مسابقات فصل جدید و پس از آن در زمان بین دو نیم فصل که هیات رئیسه حداکثر مدت تعیین شده برای نقل و انتقال، تبادل بازیکن،جایگزین بازیکنان با علت منصفانه ورزشی و تکمیل لیست اسامی و استخدام بازیکن از طریق انتفال موقت و یا حذف و اضافه بازیکنان سرباز خود اعلام میدارد .

تبصره : مدت زمان نقل و انتقالات اول فصل و نیم فصل نمی تواند به ترتیب بیش از 12 هفته و 4 هفته باشد .

 

ماده 14 : ثبت نام بازیکنان

1-ثبت نام به مفهوم ارائه قرارداد بازیکن به سازمان لیگ توسط باشگاه مربوطه و درخواست صدور کارت بازی است  لذا بازیکنان تنها می توانند در طی  یکی از دو دوره نقل و انتقالات  قبل از آغاز فصل و یا در نیم فصل ثبت نام شوند و تنها بازیکن ثبت نام شده مجاز به شرکت در مسابقات رسمی می باشند و متعهد خواهند بود که به قوانین و مقررات فیفا ،کنفدراسیون و فدراسیون احترام بگذارد و آنها را رعایت کنند .

 

ماده 15 : روش های انتقال بازیکنان حرفه ای

باشگاه ها در دو زمان مجاز نقل و انتقالات (قبل از فصل و نیم فصل ) می توانند بازیکنان تحت قرارداد خود را به روش ذیل انتقال و یا مبادله نمایند :

الف-انتقال موقت (فرضی)طبق مفاد ماده 16 آئین نامه نقل و انتقالات که این نوع انتقال برای باشگاه انتقال دهنده جایگزینی ندارد .

ب-انتقال قطعی که با توافق دو باشگاه و بازیکن انجام می پذیرد و این نوع انتقال برای باشگاه انتقال دهنده امر جایگزینی با رعایت سایر مقررات بلا مانع است .

ج-انتقال تراضی سه جانبه : در دو زمان مجاز نقل و انتقالات (قبل از فصل و نیم فصل) به صورت توافقی دو باشگاه و بازیکن صورت می پذیرد که در این توافقنامه شرایط مالی و دیگر توافقات صورت گرفته و همچنین حق و حقوق دیگر نهاد های درگیر به طور شفاف و بدون ابهام در قرارداد قید شده می شود .

 

ماده 16 : انتقال بازیکن فرضی (انتقال موقت )

انتقال موقت به معنی انتفال (مدت دار ) یک بازیکن بوده و دارای شرایط زیر می باشد :

1-انتقال موقت شامل بازیکنان حرفه ای می باشد .

2-انتقال موقت بین باشگاه های لیگ برتر و باشگاه های حاضر در رقابت های دسته اول کشور مجاز بوده و زمان آن حداقل به مدت نیم فصل و حداکثر تا پایان اعتبار مدت قرارداد با باشگاه دارنده می باشد .

3-طی شدن مدت انتقال فرضی ،بخشی از مدت قرارداد اصلی بازیکن با باشگاه انتقال دهنده محسوب می شود .

4-تقاضای ثبت انتقال موقت باید در فرم های مربوطه توسط باشگاه انتقال گیرنده به صورت مکتوب جهت بررسی و اظهار نظر به سازمان لیک ارائه گردد .

5-در صورت انتقال موقت یک بازیکن باشگاه خواهان (انتقال گیرنده ) باید متعهد گردد که حداقل نیم فصل از بازیکن انتقالی استفاده نماید .

6-بازیکن انتقال یافته فرضی فقط در زمان مجاز نقل و انتقالات می تواند با توافق باشگاه گیرنده فسخ قرارداد نموده به باشگاه انتقال دهنده خود باز گردد .

7-باشگاه ها می توانند در مجموع زمان های نقل و انتقالات ابتدای فصل یا نیم فصل حداکثر با دو بازیکن در صورت داشتن جای خالی در لیست اسامی خود به صورت انتقال موقت قرارداد منعقد نماید .

 

 

ماده 17 : انتقال های بین المللی بازیکنان زیر 18 سال

1-انتقال های بین المللی تنها زمانی مجاز است که بازیکنان بالای 18 سال باشد

2-انتقال بازیکنان زیر 18 سال زمانی مجاز است که والدین آن به کشوری که باشگاه در آن قرار گرفته با دلایل غیر از دلایل فوتسال سفر کنند .

3-شرایط این ماده نیز باید برای هر بازیکنی که قبلا هرگز در یک باشگاه ثبت نام نکرده است و از ملیت کشوری نیست که تمایل دارد برای اولین بار در آنجا ثبت نام کند اعمال شوند

4-هر انتقال بین المللی موضوع بند 2 فوق و هر ثبت اولیه موضوع ب ند 3 فوق منوط به تائید کمیته موقتی است که توسط کمیته تعیین وضعیت بازیکنان منصوب می شود خواهد بود .در صورت تائید می بایستی توسط فدراسیونی که قصد ثبت قرارداد بازیکن را دارد صورت میگیرد . به فدراسیون قبلی باید این فرصت داده شود تا وضعیت خود را در این زمینه روشن کند . تائیدیه کمیته های موقت می باید قبل از هرگونه تقاضایی از این فدراسیون جهت ITC و یا ثبت اولین قرارداد صورت گیرد .هرگونه نقض و ابطال این مقررات توسط کمیته انضباطی مطابق مقررات فیفا قابل مجازات خواهد بود .

علاوه بر فدراسیونی که درخواست خود را به کمیته موقت برای تائید ارسال نکرده است این گونه تحریم ها ممکن است برای فدراسیون فوتسال فبلی که ITC را صادر نموده است نیز صورت پذیرد . همچنین برای باشگاهی که برای ترانسفر بازیکن زیر 18 سال به توافق رسیده است .

5-شیوه درخواست اولین ثبت نام و ITC  برای بازیکنان (زیر سن قانونی ) MINOR  به کمیته های موقت در ضمیمه مربوط این قوانین آمده است . 

ماده 18: آکادمی های فوتبال و فوتسال

1-هر فدراسیونی موظف است تا از فعالیت های آکادمی های غیر قانونی جلوگیر کند .

2-باشگاه هایی که دارای آکادمی فوتسال می باشند موظفند تا اسامی تمامی بازیکنان زیر 18 سال خود را که برا یتمرین در آکادمی حضور دارند به فدراسیون فوتبال ارسال نمایند.

3-هر فدراسیونی باید تمامی اطلاعات ثبت شده که شامل نام و نام خانوادگی ،تاریخ تولد بازیکنان زیر 18 سال که قبلا توسط آکادمی باشگاه به فدراسیون گزارش شده است را در اختیار داشته باشد .

4-در مدت فعالیت می باید ،آکادمی ها و بازیکنان به قوانین و مقررات فدراسیون ،کنفدراسیون و فیفا احترام بگذارند

5-هرگونه نقض این قوانین توسط کمیته انضباطی فدراسیون و فیفا مطابق با منشور اخلاقی قابل مجازات می باشد .

      

 

                                                       فصل چهارم : مدت و ماهیت قرارداد ها و شرایط فسخ آن

 

ماده 19 : مدت قرارداد بازیکنان

طول مدت قرارداد برای بازیکنان آزاد (سهمیه ) حداقل از تاریخ شروع آن تا انتهای همان فصل است .(شش ماه منتهی به پایان فصل ) و حداکثر طول مدت قرارداد پنج فصل می باشد .

برای افراد زیر 18 سال قرارداد بیشتر از سه فصل ممنوع است هر قراردادی که بیشتر از این زمان باشد ب رسمیت شناخته نمی شود .

قرارداد با افراد زیر 18 سال می بایست با رضایت محضری اولیای بازیکن منعقد گردد.

باشگاه ها باید مطمئن شوند که بازیکنان تا سن زیر 18 سال هنگام عقد قرارداد در حال تحصیل می باشند .

 

ماده 20: مفاد ویژه مربوط به قرارداد بین باشگاه ها و بازیکنان فوتسال

در قرارداد هایی که بین باشگاه ها و بازیکن یا باشگاه و مدیر تیم و کادر فنی و پزشکی و تدارکاتی منعقد می شود باید اصول زیر مراعات شود :

1-بعد از توافق نهایی بین باشگاه و بازیکن و وکلای طرفین و اطمینان از سلامت جسمانی بازیکن ،باید متن قرارداد در سربرگ رسمی باشگاه که دارای لوگو رسمی باشگاه و لوگو سازمان لیگ فوتسال است تنظیم شود .

2-مشخصات کامل طرفین با ذکر شماره ثبت باشگاه و نشانی و شماره تلفن باشگاه و مشخصات شخص حقوقی که از سوی باشگاه مامور انعقاد قرارداد است و همینطور مشخصات سجلی بازیکن از جمله کد ملی و شماره پاسپورت بازیکن و نشانی و شماره تلفن و ذکر نام کارگزار بایکن و قید نشانی طرفین در قرارداد الزامی است .

3-قید تاریخ اعتبار قرارداد شامل شروع و پایان مدت قرارداد با رعایت محدودیت های درج شده در این آئین نامه است

4-قید مبلغ قرارداد به واحد ریال با تفکیک اقساط پیش پرداخت و حقوق ماهیانه و تاکید بر الزام بازیکن به پرداخت مالیات و کسورات قانونی متعلقه به مراجع قانونی الزامی است .

5-قید تعهدات طرفین نسبت به یکدیگر به تفکیک

6-قید اینکه هر دو طرف قرارداد ممکن است در جایی که "دلیل موجه ای " ووجود داشته باشد قرارداد را فسخ نمایند که در این رابطه میتوان علاوه بر موارد مندرج در همین آئین نامه به دلایل موجه دیگری که مدنظر طرفین است نیز اشاره کرد .

7-اگر یک کارگزار نقل و انتقالا ت بین المللی یا ملی در مذاکرات و تشریفات یک قرارداد دخالت داشته است نام و امضای وی نیز باید در قرارداد ثبت شود .

8-موارد انضباطی درون باشگاه که اطاعت آن توسط بازیکن الزامی است و درج تنبیهات احتمالی ناشی از نقض آئین نامه انضباطی باشگاه در متن قرارداد درج شده یا بصورت جداگانه در یک دستورالعمل ضمیمه به امضای طرفین برسد یا اینکه شیوه اطاعت از آئین نامه داخلی باشگاه را بین خود توافق کنند .

9-قید اینکه محل حل اختلاف احتمالی در قرارداد فی مابین فدراسیون فوتبال خواهد بود .

10-درج مهر باشگاه امضای مدیر عامل و اثر انگشت و امضای بازیکن و امضای کارگزار در پایین تک تک برگ های قرارداد و امضای و تایید مواردی که دارای خط خوردگی یا لاک گرفتگی احتمالی است .

11-قراردادها به محض امضا معتبر و قابل استناد است و برای طرفین تعهد آور می باشد .

12-به جز قرارداد اولیه هرگونه توافقنامه دیگر یا متمم قرارداد را که طرفین در مورد آن به توافق برسند و مکتوب نمایند برای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و کمیته وضعیت بازیکنان به استناد ماده 10 قانون مدنی کشور دارای احترام و برای بررسی های قضایی درون فدراسیون بعنوان متمم یا الحاقیه قابل استناد است .

13-بعد از مهر و امضای طرفین باید یک نسخه به بازیکن و یا کادر فنی ارائه شود و دو نسخه نزد باشگاه نگهداری خواهد شد که از این نسخ باید یک یک نسخه یه فدراسیون فوتبال به همراه فهرست اسامی در پایان مهلت نقل و انتقالات تسلیم گردد.

14-برای بازیکنان خارجی باید متن قرارداد به دو زبان فارسی و انگلیسی ولی برابر موارد فوق تنظیم شود و در نگارش و تعیین مفاد قرارداد با بازیکنان خارجی نیز آزادی کامل وجود دارد .

15-باشگاهی ک قصد عقد قرارداد با بازیکنی را دارد که همچنان دارای قرارداد معتبر با باشگاه دیگری است پیش از آغاز مذاکره با بازیکن باید کتبا باشگاه فعلی بازیکن را در جریان بگذارد از سوی دیگر یک بازیکن حرفه ای در صورتی

مختار به مذاکره جهت عقد قرارداد با باشگاه دیگر است که قرارداد او پایان یافته و یا کمتر از یک ماه به پایان آن مانده باشد هرگونه تخلف از این حکم مشمول جریمه های متناسب می شود .

16-اعتبار یک قرارداد با بازیکنان خارجی و داخلی منوط به موفقیت در تست پزشکی و یا اعطای مجوز اشتغال نخواهد بود .

17-اگر یک بازیکن حرفه ای بیش از یک قرارداد منعقد نماید قراردادی که تاریخ اول را دارد مقدم بر سایر قراردادهاست و مبنا قرار  میگیرد و بابت قرارداد دوم باید غرامت بپردازد و اگر هر دو دارای یک تاریخ هستند بازیکن برای تا یک فصل از نقل و انتقال محروم می شو د.

 

ماده 21: محدودیت قراردادها

1-بازیکنان نمی توانند به طور هم زمان با دو باشگاه قرارداد قطعی منعقد نموده و ثبت نام شود مگر اینکه یک ماه تا پایان قرارداد اولیه باقی بوده در غیر این صورت برای  یک فصل ورزشی محروم می شوند .

2-هر بازیکن در هر فصل می تواند برای دو باشگاه بازی نماید که این بازی یا به صورت قطعی یا قرضی است .

3-بازیکن ها می توانند در صورت خاتمه مدت قرارداد در باشگاه سوم ثبت نام شوند اما نمی توانند در مسابقات رسمی همان فصل برای باشگاه سوم بازی کنند.

4-به عنوان استثنائی برای این قانون بازیکنی که بین دو باشگاه منتقل می شود چنانچه متعلق به فدراسیونی با فصل نقل و انتقال متفاوت باشد می تواند اجازه بازی در مسابقات رسمی برای باشگاه سوم را داشته باشد به شرط آنکه کاملا از قوانین قرارداد باشگاه قبلی خود تبعیت نمایند و شروط مربوط به دوره ثبت نام حداقل طول مدت قرارداد و یکپارچگی ورزش فوتسال رعایت شود .

 

ماده 22: حفظ پایدار قرارداد بین بازیکنان فوتسال و باشگاه ها

طرفین باید به قرارداد های فی مابین احترام بگذارند و یک قرارداد وقتی خاتمه می یابد که مدت اعتبار آن منقضی شده یا با توافق طرفین فسخ و یا بنا به دلیل موجه فسخ شده باشد .

 

ماده 23 : فسخ قراردا با دلیل موجه

یک قراردا نمی تواند بدون دلیل موجه از سوی طرفین فسخ شود اما در صورت داشتن دلیل موجه توسط هریک از طرفین بدون هیچ گونه پیامد (پرداخت غرامت و یا محرومیت ورزشی )قرارداد را می توان فسخ نمود در صورتیکه :

1-بازیکن به دلیل بیماری یا مصدومیت بیش از سه ماه صلاحیت بازی را از دست داده باشد .

2-در صورتیکه بازیکن در هنگام مسابقات به تایید برگزار کننده دست به اعمالی بزند که عفت و اخلاق عمومی را جریحه دار نماید .باشگاه می تواند قبل از موعد انقضای مدت قرارداد فیمابین را فسخ نماید .

3-اگر بازیکن حرفه ای در اثر استفاده از داروهای غیر مجاز (دوپینگ )  محکوم به محرومیت به مدت حداقل 6ماه شود باشگاه می تواند قبل از موعد انقضای مدت قرارداد فیمابین را فسخ نماید .

4-اگر بازیکن حرفه ای از شرکت در تمرینات و مسابقات و اردوها بدون عذر موجه سرباز زند و مراتب تخلف او از طریق نمابر به مراجع تصمیم گیر فدراسیون و سازمان لیگ گزارش شود موضوع تخلف از طریق این مراجع به بازیکن ابلاغ و در صورت عدم پاسخ قابل قبول عرف فوتبال باشگاه می تواند قبل از موعد انقضای مدت قرارداد فیمابین را فسخ نماید .

5-اگر بازیکن حرفه ا ی در اثر اعمال تخلف از قوانین در دادگاه های عمومی یا انقلاب محکوم به محرومیت و یا حبس و یا دیگر احکام مغایر شان ورزشی شود یا استحقاق ادامه اقامت به عنوان فردی خارجی را در ایران دیگر دارا نباشد باشگاه می تواند قبل از انقضای مدت قرارداد فی مابین را فسخ نماید .

6-اگر بازیکن حرفه ای به تعهدات ناشی از عقد قرارداد خود نسبت به باشگاه د رمواد مندرج قرارداد فی مابین عمل ننماید باشگاه می تواند قبل از انقضای مدت قرارداد  فی  مابین را فسخ نماید .

7-هرگاه احراز گردد که بازیکن یا باشگاه دارای منع قانونی و ورزشی برای انعقاد قرارداد می باشند اما مبادرت و اقدام به عقد قرارداد نموده اند هریک از طرفین می توانند قرارداد فی مابین را فسخ نمایند و درخواست ضرر و زیان نمایند .

8-اگر بازیکنی پی در پی با دریافت کارت قرمز و یا محرومیت ها ی ناشی از اعمال و رفتار غیر ورزشی و غیر متعارف از سوی ارکان قضائی فدراسیون محکوم به محرومیت جمعا تا 7 بازی یا تا سه ماه محروم شود باشگاه می تواند قرارداد بازیکن را قبل از موعد انقضای مدت فسخ نماید .

9-اگر بازیکنی در مصاحبه های مختلف در صدا و سیما و یا رسانه ها شرکت نماید و مدیران و اسپانسرها ،مربیان و دیگر عوامل اجرائی باشگاه را زیر سوال ببرد به طوری که در متن مصاحبه مغایر با شئونات ورزشی و اخلاقی و منافع اسپانسر شود باشگاه می تواند قرارداد فی مابین را قبل از موعد فسخ نماید .

10-نقض مکرر یا شدید قرارداد استخدامی ،مقررات ی ادستورالعمل های که بازیکن به صراحت آنها را پذیرفته است و در قرارداد فی مابین درج و امضاء گردیده

11-درگیری فیزیکی ،رفتار نژاد پرستانه و رفتار خشونت آمیز و یا اهانت آمیز بر علیه مسئولین باشگاه ،کادر فنی و پزشکی و تدارکاتی بروز دهد .

12 اگر باشگاه فقط کمتر از 50%مبلغ استحقاقی بازیکن را در طول فصل پرداخت نماید بازیکن حق فسخ قرارداد را تا پایان فصل دارد .

13-اگر بازیکن فقط در کمتر از ده درصد مسابقات شرکت داده شده می تواند با دلیل موجه ورزشی قرارداد را فسخ نماید .

تبصره : ممکن است موار دیگری علاوه بر ردیف های فوق بین باشگاه و طرف قرارداد مورد توافق قرار گیرد که باید در متن قرارداد درج گردد.

 

ماده 24 : نتایج فسخ یک قرارداد بدون دلیل موجه

در همه موارد طرف فسخ کننده قرارداد که ثابت شود بدون دلیل موجه اقدام نموده موظف به پرداخت غرامت است .

1-چنانچه فسخ قرارداد بدون دلیل موجه از سوی بازیکن صورت گرفته وی محکوم به باز پرداخت مبالغ دریافتی در فصل جاری خواهد بود .

2-پرداخت مبلغ غرامت نمی تواند به شخص سومی محول شود .

3-اگر بازیکن حرفه ای موظف به پرداخت غرامت شود آن بازیکن و باشگاه جدیدش هر دو به طور تضامنی موظف به پرداخت آن هستند و میزان پرداخت هر کدام می تواند درقرارداد ذکر شود .

4-به موازات پرداخت غرامت در صورت فسخ قرارداد یک طرفه از سوی بازیکن محرومیت ورزشی نیز شامل حال بازیکن می شود این محرومیت به مدت چهار ماه از شرکت در مسابقات رسمی کشور خواهد بود که محرومیت مذکور در دوره زمانی بین آخرین بازی رسمی فصل و اولین بازی رسمی فصل بعد معلق خواهد ماند .

5-بازیکن مشمول محرومیت چهار ماهه در دوران محرومیت می تواند در بازی های رسمی تیم ملی خود شرکت نماید .

6-هیچ باشگاهی نمی تواند در این مدت محرومیت چهار ماهه با این دسته از بازیکنان عقد قرارداد و یا وی را در تمرینات و مسابقات غیر رسمی خود شرکت دهد

7-اگر باشگاهی با چنین بازیکنانی ( فسخ قرارداد غیر موجه یک طرفه از سوی بازیکن ) قرارداد منعقد نماید استنباط می شود که تحریک و برانگیختن بازیکن جهت بکار گیری بعدی از سوی آنان صورت گرفته در پی آن این باشگاه از عقد قرارداد با هر بازیکن جدیدی چه داخلی و چه بین المللی به مدت دو دوره نقل و انتقالات (یک فصل) محروم میشود .

8-عطف به اساسنامه و مقررات فیفا و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران مسئولان باشگاه و کارگزاران بازیکنان ،مربیان و یا هر شخصی که به نوعی رفتار نمایند که موجب ترغیب بازیکنی به فسخ قرارداد با باشگاهی شود تا انتقال آن بازیکن به باشگاه دیگر را تسهیل کند مشمول محرومیت ورزشی می شود .

ماده 25: وضعیت ثبت قرارداد کادر فنی

سرپرست (مدیر تیم ) مربیان ،کادر پزشکی ، مترجم ، کادر خدماتی ،مدیر رسانه ای و یا هر عضوی که مجاز باشد از روی نیمکت تیم خود را در حین مسابقه همراهی نماید می بایست نسبت به عقد قرارداد اقدام نماید .

 

ماده 26: مصدومیت بازیکنان

بازیکنان باید شخصا خود را در مقابل حوادث بیمه نمایند تا در هنگام آسیب دیدگی از مزایای آن بهره مند شوند :

1-بازیکنان در اثر حوادث حین رفتن به استادیوم و یا مراجعت  از استادیوم جهت شرکت در تمرینات و مسابقات تحت برنامه ریزی باشگاه دچار مصدومیت میشوند :

در این مرحله اگر چنانچه مصدومیت بازیکن با تایید کمیته پزشکی فدراسیون حداقل تا پایان فصل مسابقاتی ادامه داشته باشد و بازیکن مصدوم تا زمان وقوع حادثه منجر به مصدومیت حداقل  در 80% بازی های برگزار شده آن زمان شرکت داشته باشد باشگاه می تواند با حفظ حق و حقوق بازیکن وی را از لیست بازیکنان فصل خارج و هم زمان بازیکن واجد شرایط انهم در خارج از دوره زمانی نقل و انتقالات فصل را جایگزین نماید . بدیهی است بازیکن خارج شده از لیست تا پایان فصل مسابقاتی حق استخدام و بازی در هیچ یک از باشگاه های کشور را نخواهد داشت .

2-بازیکنانی که خارج از حیطه فوتسال دچار مصدومیت می شوند :

در این مرحله اگر چنانچه مصدومیت بازیکن در اثر سوانح رانندگی و یا دیگر اتفاقات پیش بینی نشده صورت بگیرد که بازیکن نتواند تیم خ ود را تا حداکثر در هشت مسابقه رسمی همراهی  نماید باشگاه می تواند به استناد دلیل موجه قرارداد او را پایان داده و فسخ نماید

 

تبصره : در هر صورت بازیکن می تواند حقوق ایام مصدومیت را از شرکت هایی که خود را بیمه نموده دریافت نماید .

 

                                                  فصل ششم : فهرست اسامی و سقف استفاده از بازیکنان

 

ماده 27: لیست اسامی بازیکنان

1-هر باشگاه می تواند حداکثر 23 نفر از بازیکنان ثبت نام شده را با شرایط ذیل پس از عقد قرارداد و پس از پایان فرجه نقل و انتقالات و یک هفته قبل از شروع فصل به سازمان لیگ معرفی نماید

2-حداکثر 16 نفر بازیکن با شرایط سنی آزاد در قالب قرارداد حرفه ای باشند .

3-حداکثر 7 بازیکن با شرایط سنی زیر 21 سال (امید) و زیر 19 سال ( جوانان) باشد .

تبصره : باشگاه هایی که در مسابقات رده سنی پایه لیگ فوتسال دارای تیم نمی باشند می توانند از چهار سهمیه زیر 21 سال (امید ) استفاده نمایند .

4-بایکنان بند 3 (امید و جوانان ) می توانند به تدریج تا شروع نیم فصل دوم به لیست اسامی اضافه شوند .

5-در زمان مجاز نقل و انتقالات نیم فصل باشگاه های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول می توانند تا سقف دو نفر با قید و شرط سهمیه لیگ برتری نسبت به جذب بازیکن تا سقف تعیین شده بند 2 الی 3 اعم از بازیکنان آزاد _انتقال قطعیسه جانبه _قرضی _مبادله ای _سرباز  خارجی واجد شرایط در چهار چوب مقررات و آئین نامه های جاری اقدام کنند .

6-هر باشگاه عضو لیگ برتر از زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می تواند حداکثر با چهار بازیکن عضو باشگاه های لیگ برتر قرارداد حرفه ای منعقد نماید .

7-تیم های صعود کننده به لیگ برتر در زمان مجاز نقل و انتقالات اول فصل می توانند حداکثر با پنج بازیکن عضو باشگاه های لیگ برتر قرارداد حرفه ای منعقد نمایند .

8-بازیکنان تیم های نزول کننده از لیگ برتر به لیگ دسته اول باشگاه های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب می شوند .

9-بازیکنان تیم های صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر باشگاه های کشور سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند .

10-چنانچه بازیکنان فصل قبل لیگ برتر در 8 باز ی در لیست دوازده نفر قرار نگرفته باشند یا در نیم فصل از تیم جدا شده و در سایر تیم های غیر لیگ برتر بازی نمایند سهمیه لیگ برتری محسوب نمی شوند .

11-سهمیه های تعیین شده لیگ برتری هم در زمان مجاز نقل و انتقالات آغاز فصل و هم در زمان مجاز نقل و انتقالات نیم فصل و هم در مورد جذب بازیکن سهمیه آزاد فیفا و بازیکنان قرضی دارای اعتبار است  به طوری که باشگاه های حاضر در طول فصل نمی توانند هم زمان بیش از چهار سهمیه بازیکن لیگ برتری در اختیار داشته باشند .

12-استخدام یک بازیکن با شرایط آزاد (سهمیه فیفا) خارج از دو زمان مجاز نقل و انتقالات اعلام شده در طول فصل امکان پذیر است .

13-بازیکنان رده سنی امید و جوانان در صورت ثبت در تیم های امید و جوانان می توانند تیم های پایه خود را همراهی نمایند .

تبصره : محدودیت بازیکن سهمیه لیگ برتری (چهار و پنج) نفر تعیین شده اول فصل شامل تیم های فوتسال باشگاه های حاضر در لیگ یک نمی شود .

ماده 28: مدارک لازم جهت صدور مجوز شرکت و کارت مسابقه

1-بعد از ارسال مدارک و بررسی توسط کمیته مسابقات و ثبت مدارک درکمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ بازیکن در صورتی می تواند برای باشگاه تحت قرارداد وارد مسابقه رسمی شود که مجوز حضور او در سری مسابقات فصل مذکور توسط سازمان لیگ صادر شده باشد لذا باشگاه تنها در صورت دریافت مجوز کتبی از سازمان لیگ و صدور کارت بازی می تواند از بازیکن تحت قرارداد استفاده کند .

2-کمیته مسابقات سازمان لیگ موظف است پس از بررسی موارد ذیل نسبت به صدور مجوز مسابقه و کارت ورود به مسابقات بازیکن اقدام نماید در این رابطه ارائه اصل و روگرفت مدارک برای تطبیق الزامی است .

  • ·         شناسنامه (تمام صفحات )به همراه کارت ملی
  • ·         مدرک وضعیت خدمت نظام وظیفه
  • ·         ترجیحا گواهی اشتغال به تحصیل برا ی بازیکنان تا 18 سال
  • ·         عکس 4 در 6 عادی تمام رخ و عکس با پیراهن ورزشی و شماره اختصاص داده شده در صورت نیاز
  • ·         فیش خروج از استان برابر آئین نامه اجرایی (فقط برای بازیکنان متقاضی انتقال از استان
  • ·         تکمیل و ارائه فرم های مرتبط با وضعیت قرارداد با توجه به وضعیت قبلی و فعلی بازیکن (اصل فرم)
  • ·         استعلام از شورای حل اختلاف و یا کمیته انضباطی توسط کمیته مسابقات در مورد بازیکنان برای محرومیت های احتمالی
  • ·         ارائه فرم تائید اخلاقی و رفتاری از کمیته توسعه بازی جوانمردانه و فرهنگی سازمان لیگ مرتبط با منشور اخلاقی و رفتاری

3-کمیته مسابقات بعد از ملاحظه مدارک مرتبط با پرونده قرارداد بازیکن ،در صورت ارائه موارد درخواستی ،پس از بررسی مراتب تکمیل یا نقض پرونده را به ریاست  سازمان لیگ ارائه و ریاست سازمان لیگ پس از بررسی موارد نسبت به تایید پرونده ثبت نام بازیکن و ارائه آن به ریاست سازمان لیگ جهت اخذ مجوز صدور کارت ورود به مسابقات اقدام خواهد کرد .

4-موارد احتمالی و پرونده های فاقد مدارک توسط ریاست سازمان لیگ در کمیسیون پنج نفره ای متشکل از ریاست سازمان لیگ ،مسئولین کمیته های نقل و انتقالات ،مسابقات و فرهنگی سازمان لیگ به ریاست رئیس سازمان لیگ مطرح و پس از بررسی در صورت تشخیص ،مجوز صدور کارت بازیکن ،با اخذ تعهد و تضمین لازم از بازیکن ،مربی و باشگاه (بنا به مورد)داده خواهد شد .

 

ماده 29 : لیست فروش

1-هر باشگاه در حالی که همچنان زمان قرارداد با بازیکن ادامه دارد می تواند بازیکن مزبور را در صورت عدم نیاز حداقل پانزده روز قبل از انقضای شروع زمان نقل و انتقالات در لیست فروش قرار داده و کتبا به سازمان لیگ اعلام کند .سازمان لیگ باید 10 روز مانده به شروع فصل نقل و انتقالات لیست بازیکنان اماده فروش را رسما اعلام نماید .

باشگاه های دیگر نیز می توانند افراد حاضر در این لیست را به خدمت بگیرند در صورتی که بازیکن در دو دوره زمانی مجاز نقل و انتقالات (اول فصل و نیم فصل و بالعکس )در لیست فروش قرار گرفت اما موفق به پیوستن به باشگاه جدید نشد باشگاه قدیم می تواند قرارداد وی را فسخ نماید .

2-باشگاه موظف است پس از اولین فرجه نقل و انتقال و عدم تمایل سایر باشگاه ها به بازیکن مزبور تا رسیدن به زمان دوم نقل و انتقالات (یا اول فصل یا نیم فصل ) نسبت به پرداخت 50 درصد حق و حقوق قانونی بازیکن در زمان انتظار طبق قرارداد به نسبت مدت قرارداد تا زمان فروش یا فسخ قرارداد می باشد .

3-بازیکنی که در لیست فروش قرار دارد باید در تمرینات باشگاه ها و کلاس ها و اردوها شرکت نماید تا تعیین تکلیف شود در غیر این صورت قبل موعد فسخ قرارداد می شود .

 

                        فصل هفتم : ممنوعیت دخالت اشخاص ثالث در باشگاه ها

ماده 30-ممنوعیت دخالت اشخاص ثالث در باشگاه ها و قراردادها

بر اساس الزام فیفا در ماده 18 مکرر آئین نامه بین المللی نقل و انتقالات فدراسیون جهانی فوتبال هیچ شخص ثالثی (بجز باشگاه و فردی که با او قرارداد امضاء میکند )حق دخالت در قرارداد بین باشگاه و طرف مذکور را نداشته و طرفین در انعقاد  قرارداد و تعیین مفاد و تعداد مواد قرارداد خودشان و الزامات مندرج در آن در صورت رعایت حداقل های ابلاغ شده فیفا ،آزادی کامل دارند و هیچ شخص ثالثی نمی تواند استقلال باشگاه ها را در انعقاد قرارداد زیر سوال ببرد در صورتی که باشگاه به چنین قراردادهایی ورود نمایند رکن قضایی فدراسیون می تواند بر علیه باشگاه تنبیهات انضباطی اتخاذ نماید .

 

 

 

تبلیغات در سایت

 

 

 

 

 

 

راههای ارتباطی

Contact Us

البرز - کرج - فاز4 مهرشهر - بلوار گلها - بعد از چهار راه اصلی

Tel: +(026) 33550370  - Fax: +(026) 33550371

Email: info@fckarimi.com

Website: www.fckarimi.com

Connet With Us

 

Our Sponsors

JoomShaper